Понеділок, 21.08.2017, 16:05

Головна » 2015 » Вересень » 25 » Вчись і ти, як книгу берегти
Вчись і ти, як книгу берегти

Пам’ятка читача

Люба дитино! До тебе це слово! Перед тобою - скарбниця чудова, мудрих порад невичерпне джерельце, книгу люби і душею і серцем!

Книжка – всюди, поруч із нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте ії, друзі, любіть і бережіть, у неї вкладено велику працю багатьох людей. Пропонуємо вам скористатися нашими рецептами лікування книг.

Що робити, коли книжка потрапила у воду?

Швидше поставте мокру книжку (розкривши віялом) у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється. Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути, обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним папером і наступного дня праскою доведіть їх до висихання.

Що робити, коли забруднилась обкладинка?

Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим тампоном, змоченим у розчині прального порошку. Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою (ластиком). Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще ії обклеїти новою гарною обгорткою.

Що робити, якщо сторінки книги розірвалися?

Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.

Яким клеєм можна відремонтувати книгу?

Найкраще використовувати клей ПВА.

Переглядів: 212 | Додав: Zavuch | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2015  »