Субота, 23.09.2017, 18:15

Головна » 2013 » Грудень » 30 » Посвята в першокласники
Посвята в першокласники
    У давні часи навчання в школі починалося взимку. Це була найзручніша пора, коли сільські діти мали змогу здобувати освіту. Батьки відводили до школи дітей саме в цей день, бо "Пророк Наум наведе на ум”. За народними уявленнями, Наум-покровитель розуму, знань і доброчинства. А тому селяни були переконані: якщо на це свято розпочати навчання, то дитина успішно засвоїть знання, набереться розуму. Як правило, до школи ходити було далеко. Незважаючи ні на що, батьки віддавали дітей в школу, бо знання були у повазі. Саме в цей день існували певні традиції, пов”язані з навчанням. Напередодні Наума батьки відвідували дячка і домовлялись про оплату: за науку сина чи дочки потрібно було забезпечити вчителя дровами на зиму, обдарувати салом чи ковбасами на різдвяні свята. Ввечері до ”кашоїда” має прийти  хрещений батько з букварем. Посеред хати ставили пісну діжку, застеляли її кожухом і гість, взявши ножиці, підстригав хрещенника – "щоб добре в голову лізла наука”. А господиня тим часом готувала пшоняну кашу на ознаку доброго навчання. Адже "треба чимало каші з”їсти”, щоб опанувати наукою. На наступний день батько з сином йшли до школи, несучи горщик з кашею і гостинцями для вчителя. В школі учню показували різки, що стояли в кутку. І учень знав, що йому потрібно бути слухняним і чемним.

"Посвята в першокласники" - традиційний щорічний захід в нашій школі. Діти разом з вчителькою Соловйовою Юлією Миколаївною опинилися в казці, де вирішували завдання, відгадували загадки, складали слова, дізнавалися багато цікавого.

У кінці свята учні дружно дали клятву першокласників, отримали пам'ятні ложки та їли смачну кашу, яку приготували мами. Все свято супроводжувалося виступами дітей: читанням віршів, виконанням пісень, музичними номерами.

Бажаємо першочкам найкращих результатів у навчанні та щасливих шкільних років!
Переглядів: 270 | Додав: Zavuch | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2013  »