Середа, 16.01.2019, 20:04

Головна » 2018 » Листопад » 15 » Мова калинова
Мова калинова

РІДНА МОВА В РІДНІЙ ШКОЛІ

Кожна школа хоч і працює за певним планом, відповідними рекомендаціями, все ж має своє обличчя, свій внутрішній устрій і, звичайно, свої шкільні традиції. Однією з традицій нашої школи є святкування Дня української мови та писемності.

Це свято щороку припадає на 9 листопада. Воно нині крокує державою по-особливому. Тому кожен громадянин України сьогодні, як ніколи  відчуває причетність до свого народу, до своєї мови. Бо мова – це той інструмент, який об`єднує націю в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

Виникає питання: чому саме в цей день? За православним календарем це день вшанування пам’яті  Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме він дав початок писемній українській мові. Традиційно в День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

У цей святковий день у нашій школі було проведено ряд тематичних заходів: Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь учні 3-10 класів, написання Всеукраїнського радіодиктанту, а в актовій залі школи відбувся урочистий захід «Мова калинова».

Учні 6, 7 та 8 класів підготували насичену і різноманітну програму свята.  Глядачі-учні, вчителі та гості нашої школи з задоволенням поринули у казковий, мелодійний світ нашої чудової мови. Вони мали змогу переглянути кілька веселих інсценізацій: про вчительку української мови на побаченні, про сварливих сусідок Палажку та Параску від учнів 6 класу. Насолодилися звучанням відомої пісні «Червона рута» у супроводі бандури, яку виконала учениця 9 класу Іванова Дар’я, та послухали авторські вірші учнів нашої школи – Шаповалової Марини та Сафарова Тимура. Під час заходу  прозвучало  багато гарних поезій видатних поетів про красу та чарівність української мови у виконанні наших юних читців - Богомолова Ростислава та Яструб Софії, а також  учень 5 класу Свірський Дмитро  розвеселив  глядачів  дотепними гуморесками Павла Глазового.

Діти  виступали гарно та проникливо, почувалися впевнено, хоча перед заходом усі дуже хвилювалися. Атмосфера свята і єдності панувала у залі і, мені здається, що кожен, хто до нас завітав, отримав часточку тепла від виконавців та організаторів.

Я вважаю, що святкування Дня української писемності та мови об`єднує дітей, учителів і  відображає  високий прояв почуття патріотизму, любові до рідної мови та своєї Батьківщини. Крім того, люди повинні пам’ятати про те, ким вони народились та у якій країні живуть. День української мови та писемності – це ще один привід згадати про те, що ми – українці. Бо недарма ж у народі кажуть: «Без мови немає народу».

На данном изображении может находиться: 13 человек, в том числе Вікторія Кравець, люди улыбаются, люди стоят и в помещении ÐÐ° данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят, люди сидят и в помещении

На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит  ÐÐ° данном изображении может находиться: 1 человек, стоит и в помещении   ÐÐ° данном изображении может находиться: 1 человек, сидит и в помещении

Переглядів: 56 | Додав: Zavuch | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2018  »