Понеділок, 26.06.2017, 22:47

Головна » 2015 » Листопад » 2 » Ми у фіналі
Ми у фіналі

Громадською спілкою «Наше право» у вересні поточного року був організований Всеукраїнський конкурс  есе «Чому Україні потрібна нова Конституція?». Конкурс проходив серед студентів та учнів 9-11 класів. В ньому взяли участь дві учениці нашої школи: Соколова Марина (9 клас)  і Шульженко Марина (11 клас). Есе Шульженко Марини було визнано кращим і дівчина попала в число фіналістів.  Всього було відібрано 27 учнівських робіт, причому Шульженко М. стала єдиним представником від Херсонській області. Оргкомітет запросив Марину до Києва на ІІ етап конкурсу, що проходив 20-21 жовтня.

Фінал конкурсу був організований у вигляді інтерактивної гри «Дебати», під час якої учасники обговорювали  питання «Яких саме змін потребує сучасна українська Конституція?» Доречі, в змаганнях нарівні брали участь як старшокласники, так і студенти магістратур кращих столичних ВУЗів. Окрім  дебатів учасникам було організовано  екскурсію по КМДА. Діти з цікавістю розглядали пульти для голосування київських  депутатів, посиділи на місці самого Кличка, постояли за трибуною в залі засідань.

Організатори запросили для лекцій відомих американських науковців та громадських діячів: Дейла  Армстронга, Сема Робрера та Девіда Бартона, які поділилися з молоддю власним баченням  щодо внесення змін до Конституції.

21 жовтня в Колонному залі КМДА відбулася церемонія нагородження. Фіналістам вручалися сертифікати та грошова премія. Марина, як фіналіст, що зайняв ІІІ місце, отримала премію в розмірі 2200 грн.

Треба відмітити, що перебування у Києві протягом 4-ох днів було учасникам повністю оплачено організаторами, а витрати на білети компенсовано. Але головне не це. Найприємнішим став той мікроклімат, що панував під час проведення ІІ етапу конкурсу: нові знайомства, цікаві лекції та екскурсії, причетність до важливих перетворень, що відбуваються у державі, усвідомлення ролі молоді в цьому процесі.

Після повернення Марини в Антонівській ЗОШ №18 була проведена прес-конференція учениці, на яку запрошені активісти учнівського самоврядування. Дівчина розповіла про конкурс, ознайомила з текстом есе, поділилася враженнями від поїздки до Києва. Учні з цікавістю слухали розповідь, задавали багато питань і, здається, усвідомили, що живуть в країні рівних можливостей для дітей. Треба лише не лінуватися і не боятися йти вперед.

Переглядів: 158 | Додав: Zavuch | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2015  »