Неділя, 23.07.2017, 08:44

Головна » 2011 » Жовтень » 15 » Козацькі розваги
Козацькі розваги

Ще одним кроком назустріч національному відродженню  стало наше шкільне  свято «Козацькі розваги»,  присвячене 300-річчю заснування Олешківської Січі.  14 жовтня до нас завітали  почесні гості, представники Херсонського   козацького коша  полковник українського козацтва, суддя Херсонського коша Тимофеєнко Юрій В'ячеславович, осавул українського козацтва, суддя Дніпровського полку Херсонського коша Ракул Віктор Олександрович  та  протоієрей  церкви Різдва Богородиці  отець Олег.

Почалося свято козацькою Радою, на якій учні згадали витоки та традиції українського козацтва, познайомилися з гостями. Щоб мужньо боронити свій народ, свою рідну неньку Україну козаки повинні вміти переборювати труднощі, мати неабияку силу і мужність. Тому чотири коша, до складу яких входили учні 6-11 класів, взяли участь в змаганнях на силу та витривалість.

А дівчата в цей час співали українські пісні та готували козацькі страви - кашу зі шкварками та вареники з картоплею. Пригощали всіх.

В змаганнях сучасних козаків переміг  та був нагороджений солодкими подарунками кіш Киндійський під керівництвом Хітуна Сергія.

15 жовтня відбулося урочисте святкування 300-річчя Олешківської Січі на території міста Цюрупинськ  (у давнину називали Олешками), де побували і учні нашої школи.

Кожен, хто мріє стати козаком, повинен знати і виконувати заповіді козаків:

1. ЧЕСТЬ І ДОБРЕ ІМ’Я ДЛЯ КОЗАКА ДОРОЖЧІ ЗА ЖИТТЯ.
2. ПО ТОБІ СУДЯТЬ ПРО ВСЕ КОЗАЦТВО І НАРОД ТВІЙ.
3. КОЗАКИ ВСІ РІВНІ У ПРАВАХ. ПАМ’ЯТАЙ: «НЕМАЄ НІ КНЯЗЯ, НІ РАБА, АЛЕ ВСІ РАБИ БОЖІЇ!»
4. БУДЬ ПРАЦЬОВИТИЙ, НЕ ЛЕДАРЮЙ.
5. СЛУЖИ ВІРНО СВОЄМУ НАРОДУ, А НЕ КЕРМАНИЧАМ.
6. ДОТРИМУЙ СЛОВА. СЛОВО КОЗАКА БАГАТО ВАЖИТЬ.
7. ПОВАЖАЙ СТАРШИХ, ШАНУЙ СТАРІСТЬ.
8. ТРИМАЙСЯ ВІРИ ПРЕДКІВ, ЖИВИ ЗА ЗВИЧАЯМИ СВОГО НАРОДУ.
9. ЗАГИНЬ, А ТОВАРИША ВИРУЧАЙ.

Переглядів: 1215 | Додав: Zavuch | Рейтинг: 5.0/1
«  Жовтень 2011  »