Неділя, 19.11.2017, 01:27

Задачі на логічне мислення

Футбольний турнір

Одна зі сторінок довідника «Футбол» з надрукованою на ній таблицею обласних фінальних ігор з футболу виявилась залитою чорнилом. Усе, що залишилось від таблиці, мало такий вигляд:

Спробуйте відновити таблицю і визначте результати всіх матчів цього фіналу.

При цьому слід пам’ятати, що:

1)      за виграш команда одержує 2 очки, за нічию – 1 очко, за програш – 0 очок;

2)      команди в турнірній таблиці розміщені відповідно до зайнятих місць;

3)      при розподілі місць у випадку рівності очок до уваги бралась різниця забитих і пропущених м’ячів.

На велотреці

Я прийшов на трек, коли змагання вже почались. Тому із прізвищами учасників заїзду прийшлось знайомитись за програмою, яку мені дав сусід. Великим шрифтом на фоні силуету велогонщика, який схилився над рулем, було надруковано: Кравець, Шевчук, Татенко, Романюк.

- Ви за кого вболіваєте? – запитав мій сусід. – За Кравця, Татенка чи армійця?

Але нам не дали договорити оплески глядачів: цієї миті Кравець обходив на віражі львів’янина і спартаківця. Коли становище вирівнялось, я відповів йому:

- Татенка і киянина бачу вперше, але гадаю, що молодь не поступиться досвідченому динамівцю.

І ніби на підтвердження цих слів на доріжці розгорілась гостра спортивна боротьба. До фінішу залишається 4 кола. Татенко і тернополянин намагаються очолити гонку. За тир кола спартаківець і Шевчук раптовим «кидком» виходять вперед. Коли залишається два кола, полтовчанин випереджає спартаківця. На останньому колі спортсмен із «Колоса» обходить львів’янина і першим переступає лінію фінішу. Третє місце залишається за спартаківцем.

-         Ну як? – запитав я болільника, який сидів поряд.

-         Переміг сильніший, - відповів він, посміхаючись.

Хто зі спортсменів зайняв перше місце і як розподілились наступні місця? Честь яких міст і спортивних товариств захищали спортсмени?

Змагання у влучності

Три студенти – Васильчук, Попович і Морозов – стріляли в одну мішень. Кожен із них зробив по шість пострілів. Після закінчення змагань мішень мала такий вигляд.

Коли підрахували результати, виявилось, що всі спортсмени стріляли однаково влучно – кожен вибив по 71 очку. При цьому із всіх 18 пострілів було тільки одне влучення в центральне коло мішені (50  очок).

Відомо, що першими двома пострілами Васильчук вибив всього 22 очки. Крім того відомо, що Мороз своїм першим пострілом вибив 3 очки. Більше жодних даних про хід цього змагання не відомо. Не відомо й те, хто з них влучив у «яблучко» (центральне коло мішені). Хто ж зі студентів влучив у центральне коло?

Задачі підготувала психолог школи Альохіна К.О.

«  Листопад 2017  »