Субота, 15.05.2021, 13:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Антонівська ЗОШ I-III ступенів №18 м.Херсон

Вітаємо Вас на сайті Антонівської загальноосвітньої школи №18!
 
Меню сайта

Форма входа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 >

Сторінка бібліотекаря

Тиждень дитячого читання – це свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати , це свято бібліотекарів та читачів, вчителів та батьків, тож бажаємо всім якнайдовше залишатися у казковій країні дитинства,побільше читати та ставати успішними.

З учнями 1б класу відбувся захід «День домашньої бібліотеки» виставка книг «Моя сім»я, книжка і я».  Діти ділилися своїми враженнями від улюбленої книги із своєї  бібліотеки

 В учнів 1а класу пройшла презентація нових надходжень  книг сучасних українських дитячих письменників. Кіндійська селищна бібліотека люб’язно надала нам свої нові, цікаві книги для  дітей. Також діти переглянули відео про історію створення книги.

З учнями 2 класу  відбувся урок  «У вінок шани Кобзареві».Під час якого була проведена книго-медіо-мандрівка «Обличчя української історії – Т.Г.Шевченко»до якого була оформлена книжкова виставка «Чуємо тебе,Тарасе!»

Для учнів 3 класу  пройшов  бібліотечний урок  «Нові острови у книжкових морях». Була оформлена книжкова виставка з метою популяризації  читання серед  своїх  ровесників, провели захід : «Літературна мандрівка. Сторінками улюблених  книг».

З учнями 4а класу до Дня поезії був проведений конкурс  читання віршів сучасних українських письменників.

 У 4 б класі дуже цікаво пройшов  захід «Книжковий КВК». ВІн був створений  з метою заохочення  дітей до читання та книг, в час коли інтенсивний та швидкий розвиток інформаційних технологій, комп’ютеризації, інтернету набувають все більшої популярності. Та ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.

З учнями 7 класу був проведена вікторина «Чарівний світ книги»

 Учні 8 класу читали  лірику Ліни Костенко онлайн. А  запланована зустріч у літературному кафе «Ліна – українська перлина», батл з учнями 4а класу обов’язково відбудеться по закінченню карантину.

З учнями 11 класу відбувся урок- спілкування «Скажи мені,що ти читаєш?...»

    

    

______________________________________________________________________________________________________________

До Міжнародного дня рідної мови було проведено ряд заходів: - експрес- урок «21 лютого- День рідної мови» ( учні 5,6 класів) - урок вшанування « Пізнаємо світ у слові» ( учні 7 класу) Учні передивилися аудіо матеріали: презентацію про свято рідної мови, прослухали гімн українській мові,розповідали гумореску про мову, розгадували ребуси, відгадували фразеологізми та складали картки з синонімами. Діти одностайно вирішили, що наша рідна мова постійно збагачується, вдосконалюється, в ній відображається культура народу, його побут, звичаї. Мова – це найважливіший засіб спілкування людей. З учнями 2 класу був проведений урок «Знайди свою книгу . Читання вголос улюбленої книги» 25 лютого День народження Лесі Українки. До цієї пам’ятної дати у шкільній бібліотеці представлено книжково- ілюстровану виставку на який розташовано книги і матеріали про життя і діяльність поетеси. «Лесі Українці великий уклін» Продовжується акція «Подаруй бібліотеці книгу». В рамках цієї акції учениця 4а класу Рогальська Олеся подарувала цікаві ілюстровані книги для дітей, які вона вже прочитала і хоче,щоб їх читали інші. 17 лютого до бібліотеки завітала працівник обласної наукової бібліотеки ім. Гончара Н.Ф. Неведомська. Педагогічні працівники школи ознайомилися з новинками сучасної і зарубіжної літератури та новими надходженнями періодичних видань.

      

 

У січні 2021 року у шкільній бібліотеці відбулися бібліотечні уроки з учнями  1а, 1б класів «Подорож з цікавою  книгою». Діти продивилися відео про  бібліотеки світу, ознайомилися з розстановкою книг  у шкільній бібліотеці, вивчили правила користування книгою, мали вільний доступ до книжкового фонду, з задоволенням вибирали  книги, та ділилися враженнями один з одним.

З учнями 5 класу  був проведений бібліотечний урок – тренінг на тему: «Інтернет на допомогу читанню»    Завдяки впровадженню новітніх інформаційних технологій бібліотечна галузь досить швидко розвивається й модернізується.

Електронні технології дозволяють реалізувати комплексний підхід до вирішення інформаційних завдань.  Учні можуть отримати повний комплект різноманітних інформаційних матеріалів, у тому числі і через Інтернет,дізнатись, що пропонують різні пошукові системи, навчитись правильно вводити запити, копіювати та зберігати знайдену інформацію, ознайомитись із правилами мережевого етикету.

 Також діти  5 класу продивилися відео - 27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ. Учні дізналися про страшні часи Другої світової війни, коли нацисти переслідували та масово винищували євреїв, лише за етнічну приналежність.

  

У грудні в шкільній бібліотеці були проведені бібліотечні уроки:

4 а, 4б: урок – пошук «Інтернет – найбільша в світі бібліотека» Учні ознайомились з історією створення книги від найдавніших часів до наших днів. Діти дізналися про те, що першими винайшли папір не люди, а комахи – оси. Переглядали відео про створення перших бібліотек і отримали інформацію про те, як знайти за допомогою інтернета потрібну книгу.

З учнями 6 класу відбувся екскурс в історію – «Писемні пам’ятки України». Діти переглядали презентацію та відео про появу перших книг в Україні, якими вони були за часів Київської Русі і якими є зараз.

Учні 8 класу ознайомлювалися з системою каталогів та картотек в бібліотеці. Жодна людина не в змозі прочитати всі книги, які видаються в нашій країні, а тим більше в світі. Жоден бібліотекар не може запам’ятати всі книги, які зберігаються в його бібліотеці. Бібліотекар відкриває учням 8 класу на бібліотечному уроці свої скарби за допомогою каталогу.

    

28, 29, 30 вересня 2020 року з учнями 1, 2, 3, 4 класів відбулися бібліотечні уроки, згідно плану роботи шкільної бібліотеки  на тему:

«Казка в гості поспішає» Бібліотечний калейдоскоп - 1 а,б класи

«Історія книги» Екскурс у минуле – 2,3 класи

«Структура та елементи книги» - 4 а,б класи

  

 

_________________________________________________________________________________________________________________

22 серпня 2020 року у шкільній бібліотеці була представлена  виставка до Дня партизанської слави “Велич народного подвигу”

          Учні школи слухали про партизанський рух в Україні; про героїв партизанського руху; про добровільних учасників підпільно-партизанського руху в Україні в роки війни, пам'ять про них яскраво відбиває і навіки утверджує непохитну волю, відважність кожного, хто в тилу ворога самовіддано захищав Батьківщину від німецько-фашистських загарбників. про видатного командира партизанського загону Олексі́я Фе́доровича  Фе́дорова.

Наш обов’язок –  згадувати про них не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто кував цю перемогу, хто загинув у цій страшній війні.

    

________________________________________________________________________________________________________

9, 10 вересня  з учнями 8,9 класів відбувся бібліотечний урок - тренінг під олімпійськім гаслом  «Швидше, вище, сильніше»

11 вересня  учнів початкової школи з Олімпійським уроком відвідали спеціалісти  дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки.

Діти дізналися про історію виникнення Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху та значущість олімпізму та спорту для суспільства та  кожної людини.

            Учні працювали в групах : відповідали на запитання та завдання , знаходили виділені слова у тексті пригадували якими вінцями нагороджували переможців на іграх Стародавньої Греції, по фотографіях вгадували імена  олімпійських чемпіонів України.

  

   ___________________________________________________________________________

21 лютого 2020 року у шкільній бібліотеці відбувся захід присвячений Дню рідної мови.

          Учні 3 а класу з зацікавленістю розгадували кросворди, користуючись словниками, довідниками, енциклопедіями. Діти знайомились з творами українських письменників, мали вільний доступ до полиць з книгами, багато учнів  вибрали цікаві твори  для читання  додому.

  

Бібліотечний урок з учнями 8 класу

Найвищою цінністю будь – якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека, так розпочався бібліотечний урок з учнями 8 класу під назвою: «Розірви коло насильства»

25 листопада розпочалася Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Мета акції – привернути увагу громадськості до проблеми насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, а також збільшити розуміння та обізнаність про проблему насильства та шляхи її вирішення, сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.

Упродовж 16 днів, з 25 листопада до 10 грудня, акцентується увага на важливість подолання будь-яких форм насильства у громадській чи приватній сферах, що є порушенням прав людини. Дати початку та завершення акції створюють символічний ланцюжок:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з  насильством щодо жінок

29 листопада – Міжнародний день захисників прав  жінок

1 грудня –  Міжнародний день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня – Міжнародний день волонтера

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня – Міжнародний день прав людини

   

20 листопада  у шкільній  бібліотеці відбувся бібліотечний урок з учнів 4, 5 і 8 класів  «День гідності і свободи»  Біля  книжкової виставки учні ознайомилися з подіями, які відбувалися в нашій країні  у 2013 році, узнали про драматичні моменти Революції Гідності , про героїзм протестувальників, про драматизм ситуації. Також про ці події були проведені бесіди з  відвідувачами бібліотеки .

  

  

Бібліотечний урок

У 2 класі відбувся  бібліотечний урок  з елементами мультимедійних засобів  «Читач, глядач, слухач». Враховуючи інтереси читачів був проведений огляд літератури,присвячений творчості сучасного українського письменника Олеся Ільченка. Учні  слухали з зацікавленням і побажали самостійно читати рекомендовані книжки. Також діти ознайомилися зі структурою та елементами книги.

  

Щорічний  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Щорічний  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек   у бібліотеці  Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 Херсонської міської ради пройшов під гаслом: « Бібліотека нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»

«Навчіть усіх дітей читати так, щоб вони вміли читаючи думати й думаючи читати» В.О. Сухомлинський

            З учнями  3-а класу  був  проведений урок -  інсценізація  «Від класики до сучасних українських письменників. Діти  інсценували оповідання Наталії Забіла «Пригоди хлопчика Юрчика та його діда», розгадували загадки для дітей, та слухали казку письменниці «Гуси – лебеді», яку прочитала мама учня 3 а класу Аліна Поманська. Потім знайомились з творами сучасних українських письменників, які  опубліковані у хрестоматіях  для учнів молодших класів.

         

            З метою залучення до читання  цей урок, провели для учнів 1,2,3б  та 4 класів. Діти з задоволенням дивилися  уривок, який інсценували учні 3-а класу і пообіцяли прочитати це оповідання , щоб дізнатися чим же закінчилася ця пригода.

  

            З 5 класом відбулося знайомство з книгою письменника – земляка В. Букацеля «Кіндійські хутора – селище широке»

             З задоволенням діти 6 класу  мандрували бібліотеками світу «Сучасні, кращі, надзвичайні»

            З  учнями  7 класу  пройшов урок – подорож «Хвала книжкам,що сіють розумне, добре, вічне»

  

            З учнями  8 класу   була проведена  бібліотечна лоція «З книгою у нову українську  школу» «Диво на  ім’я  книга. Книга та її творці»

            Відбулася година – спілкування з учнями  9 класу « Честь і слава України»

  

            З 10 класом була проведена година спілкування «Запорізькі козаки – захисники Батьківщини» Огляд книги херсонського автора  В.Вальда «Останній бій Урус – шайтана»

  

            З учнями 11 класу була проведена година спілкування  « Живе слово до душі». Відбувся огляд новинок сучасної літератури для молоді. Шапошнік Анжеліка роповіла про створення перших письмових джерел і  продемонструвала єгипетський папірус. Женя Бровко розважив однокласників жартівливими історіями  з улюбленої книжки.

          У фойє  були розміщені фото учнів « Селфі з улюбленою книгою», також діти та їхні бальки аодарували шкільній бібліотеці  25 екземплярів дитячих книг. 

 

 

Тут обелісків ціла рота. Стрижі над кручею стрижуть

      6 травня  з учнями 3 класу був проведений бібліотечний урок, присвячений Дню Перемоги 9 травня: «Тут обелісків ціла рота. Стрижі над кручею стрижуть»

         Діти  подивилися книжкову виставку, дізналися про те, що мільйони синів і дочок України билися з ворогом, що українською землею двічі прокотився руйнівний воєнний вал, не обминувши жодного населеного пункту. Та, перемога була одна на всіх,хто вступив у двобій з нацистською навалою.

  

     

    З 11 по 15 березня 2019 року в  шкільній бібліотеці  серед учнів 1- 4 класів відбувся конкурс на найкраще декламування віршів Т.Г Шевченка. Учні виразно розказували різноманітні вірші  великого Кобзаря,передавали його дбайливе ставлення до слова, любов до людей і рідної країни. Були визначні переможці конкурсу, але головна мета – популяризація класиків української літератури серед усіх верств українського народу

  

___________________________________________________________________________________________________________________________

13, 14 березня 2019 року з учнями 7, 8 класів  були проведені заходи  з нагоди  річниці визволення Херсона від фашистських загарбників  за темою: «Ти вітчизні життя віддав і безсмертним навіки став, невідомий герой-солдат». Учні ділилися спогадами про меморіальний комплекс  у  Херсоні, до якого входить: могила Невідомого солдата, Вічний вогонь, алегорична скульптура Слави та Перемоги, скульптури солдата і матроса і шість меморіальних панно, розміщених по обидві сторони сходів, що ведуть до набережної Дніпра.

  

 

__________________________________________________________________________________________________________________

13  лютого 2019 року з учнями 1 класу відбувся бібліотечний урок  «З книгою через віки»

Діти ознайомилися з історією створення книги від найдавніших часів до наших днів. Був проведений бібліографічний огляд літератури з метою популяризації дитячих книжок.

  

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

15,16,17  січня 2019 року  у 2, 3, 4 класах були проведені уроки позакласного читання: журнальна подорож «Що поштарик нам приніс ?», медіа урок  «Книга незвичайна – книга віртуальна – фан - книга».

Це відносно вільні уроки, на яких розвиваються читацькі інтереси, кругозір дітей, їх естетичні смаки та почуття, сприймання художніх образів, їх уявлення та творчість, а ще – на цих уроках виконуються визначені програмові вимоги, формуються навички та вміння, необхідні активному читачу.

 На таких уроках у дітей  формується потреба в систематичному читанні, знання структури книжки, вміння  визначати її приблизний зміст при швидкому перегляді, вільно орієнтуватися в бібліотеці, вести самостійний пошук та вибір літератури, використовуючи книжкові виставки,  користуватися періодичними виданнями.

  

ПЛАН заходів  до  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського  «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

  

Читацькі перегони

В школі відбувся І етап міського конкурсу «Читацькі перегони» для учнів 2-4 класів, з метою заохочення дітей до систематичного читання кращих творів  сучасних українських письменників; виявлення читацьких уподобань  і  пріоритетів, залучення дітей до літературно-художньої творчості; посилення ролі книги у навчально-виховному процесі. У шкільному турі  брали участь діти 2, 3, 4 класів, вони творчо підійшли до написання  відгуку  на прочитану книгу  сучасного українського автора, у якому зосередили  увагу на духовних та моральних цінностях, які відстоюють персонажі, на тому, як головний герой,протистоїть злу, поганому та негативному.

Комісія, яка була створена за наказом директора школи, підбила підсумки шкільного етапу Конкурсу та виявила переможців, роботи яких передали до Комунального закладу «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової   Чайки» з метою підготовки святкового фінального заходу та урочистого нагородження переможців.

Шкільні переможці І етапу міського конкурсу «Читацькі перегони» :

 

1.

Байраченко Юлія

2 клас

2.

Фролов Нікіта

3 клас

3.

Іванова Анастасія

4 клас

  

   

  

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • Протягом  20,21,22,23.24  листопада 2017 року з учнями  2,3,4,7,8,9 класів  в бібліотеці школи були проведені години пам’яті жертв  голодомору та політичних репресій 1932-1933 років. Діти зі співчуттям  слухали  та дивились презентацію про трагічну долю рідного народу, ті страшні події визивали у них щирі людські почуття, сприяли  поверненню історичної пам’яті про голодомор 1932-1933 рр., відчували   почуття  співпереживання, поваги до минулого  України.
  • 24  листопада з учнями 9 класу  в шкільній бібліотеці був проведений бібліотечний урок – диспут «Читай! Формат не має значення».  Діти продивились медіа презентацію за творами сучасної української херсонської письменниці Люко Дашвар. Ознайомились з новими надходженнями  книгами – новинками  сучасних українських  та зарубіжних письменників: Наталії Грущинскьої, Богдана Коломійчука, Макса  Кідрука, Джодо Мойєс.
  • 27 листопада з учнями 8 класу був проведений урок  «Часописи рідного краю» у формі прес- панорами. Учні  переконалися, що жоден вид діяльності за сучасних умов неможливий без постійного пошуку інформації, глибокого знання спеціальних джерел.

     

   

 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

26 жовтня 2017 року головним бібліотекарем Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки Ліпкіною А.Г. для учнів 3,4 класів був проведений захід  за тематикою здоровий спосіб життя - «Поле чудес». Учні з задоволенням приймали участь у конкурсі,  мали змогу показати свої знання з валеології, основ здоров’я, проявляли свою ерудованість та  обізнаність  по  цій темі.

  

 

 

 

«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Архив записей

ЗНЗ №18 © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz