П`ятниця, 13.12.2019, 07:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Антонівська ЗОШ I-III ступенів №18 м.Херсон

Вітаємо Вас на сайті Антонівської загальноосвітньої школи №18!
 
Меню сайта

Форма входа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 

Сторінка бібліотекаря

20 листопада  у шкільній  бібліотеці відбувся бібліотечний урок з учнів 4, 5 і 8 класів  «День гідності і свободи»  Біля  книжкової виставки учні ознайомилися з подіями, які відбувалися в нашій країні  у 2013 році, узнали про драматичні моменти Революції Гідності , про героїзм протестувальників, про драматизм ситуації. Також про ці події були проведені бесіди з  відвідувачами бібліотеки .

  

  

Бібліотечний урок

У 2 класі відбувся  бібліотечний урок  з елементами мультимедійних засобів  «Читач, глядач, слухач». Враховуючи інтереси читачів був проведений огляд літератури,присвячений творчості сучасного українського письменника Олеся Ільченка. Учні  слухали з зацікавленням і побажали самостійно читати рекомендовані книжки. Також діти ознайомилися зі структурою та елементами книги.

  

Щорічний  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Щорічний  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек   у бібліотеці  Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 Херсонської міської ради пройшов під гаслом: « Бібліотека нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»

«Навчіть усіх дітей читати так, щоб вони вміли читаючи думати й думаючи читати» В.О. Сухомлинський

            З учнями  3-а класу  був  проведений урок -  інсценізація  «Від класики до сучасних українських письменників. Діти  інсценували оповідання Наталії Забіла «Пригоди хлопчика Юрчика та його діда», розгадували загадки для дітей, та слухали казку письменниці «Гуси – лебеді», яку прочитала мама учня 3 а класу Аліна Поманська. Потім знайомились з творами сучасних українських письменників, які  опубліковані у хрестоматіях  для учнів молодших класів.

     

            З метою залучення до читання  цей урок, провели для учнів 1,2,3б  та 4 класів. Діти з задоволенням дивилися  уривок, який інсценували учні 3-а класу і пообіцяли прочитати це оповідання , щоб дізнатися чим же закінчилася ця пригода.

  

            З 5 класом відбулося знайомство з книгою письменника – земляка В. Букацеля «Кіндійські хутора – селище широке»

             З задоволенням діти 6 класу  мандрували бібліотеками світу «Сучасні, кращі, надзвичайні»

            З  учнями  7 класу  пройшов урок – подорож «Хвала книжкам,що сіють розумне, добре, вічне»

  

            З учнями  8 класу   була проведена  бібліотечна лоція «З книгою у нову українську  школу» «Диво на  ім’я  книга. Книга та її творці»

            Відбулася година – спілкування з учнями  9 класу « Честь і слава України»

  

            З 10 класом була проведена година спілкування «Запорізькі козаки – захисники Батьківщини» Огляд книги херсонського автора  В.Вальда «Останній бій Урус – шайтана»

  

            З учнями 11 класу була проведена година спілкування  « Живе слово до душі». Відбувся огляд новинок сучасної літератури для молоді. Шапошнік Анжеліка роповіла про створення перших письмових джерел і  продемонструвала єгипетський папірус. Женя Бровко розважив однокласників жартівливими історіями  з улюбленої книжки.

          У фойє  були розміщені фото учнів « Селфі з улюбленою книгою», також діти та їхні бальки аодарували шкільній бібліотеці  25 екземплярів дитячих книг. 

 

 

Тут обелісків ціла рота. Стрижі над кручею стрижуть

      6 травня  з учнями 3 класу був проведений бібліотечний урок, присвячений Дню Перемоги 9 травня: «Тут обелісків ціла рота. Стрижі над кручею стрижуть»

         Діти  подивилися книжкову виставку, дізналися про те, що мільйони синів і дочок України билися з ворогом, що українською землею двічі прокотився руйнівний воєнний вал, не обминувши жодного населеного пункту. Та, перемога була одна на всіх,хто вступив у двобій з нацистською навалою.

  

     

    З 11 по 15 березня 2019 року в  шкільній бібліотеці  серед учнів 1- 4 класів відбувся конкурс на найкраще декламування віршів Т.Г Шевченка. Учні виразно розказували різноманітні вірші  великого Кобзаря,передавали його дбайливе ставлення до слова, любов до людей і рідної країни. Були визначні переможці конкурсу, але головна мета – популяризація класиків української літератури серед усіх верств українського народу

  

___________________________________________________________________________________________________________________________

13, 14 березня 2019 року з учнями 7, 8 класів  були проведені заходи  з нагоди  річниці визволення Херсона від фашистських загарбників  за темою: «Ти вітчизні життя віддав і безсмертним навіки став, невідомий герой-солдат». Учні ділилися спогадами про меморіальний комплекс  у  Херсоні, до якого входить: могила Невідомого солдата, Вічний вогонь, алегорична скульптура Слави та Перемоги, скульптури солдата і матроса і шість меморіальних панно, розміщених по обидві сторони сходів, що ведуть до набережної Дніпра.

  

 

__________________________________________________________________________________________________________________

13  лютого 2019 року з учнями 1 класу відбувся бібліотечний урок  «З книгою через віки»

Діти ознайомилися з історією створення книги від найдавніших часів до наших днів. Був проведений бібліографічний огляд літератури з метою популяризації дитячих книжок.

  

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

15,16,17  січня 2019 року  у 2, 3, 4 класах були проведені уроки позакласного читання: журнальна подорож «Що поштарик нам приніс ?», медіа урок  «Книга незвичайна – книга віртуальна – фан - книга».

Це відносно вільні уроки, на яких розвиваються читацькі інтереси, кругозір дітей, їх естетичні смаки та почуття, сприймання художніх образів, їх уявлення та творчість, а ще – на цих уроках виконуються визначені програмові вимоги, формуються навички та вміння, необхідні активному читачу.

 На таких уроках у дітей  формується потреба в систематичному читанні, знання структури книжки, вміння  визначати її приблизний зміст при швидкому перегляді, вільно орієнтуватися в бібліотеці, вести самостійний пошук та вибір літератури, використовуючи книжкові виставки,  користуватися періодичними виданнями.

  

ПЛАН заходів  до  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського  «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

  

Читацькі перегони

В школі відбувся І етап міського конкурсу «Читацькі перегони» для учнів 2-4 класів, з метою заохочення дітей до систематичного читання кращих творів  сучасних українських письменників; виявлення читацьких уподобань  і  пріоритетів, залучення дітей до літературно-художньої творчості; посилення ролі книги у навчально-виховному процесі. У шкільному турі  брали участь діти 2, 3, 4 класів, вони творчо підійшли до написання  відгуку  на прочитану книгу  сучасного українського автора, у якому зосередили  увагу на духовних та моральних цінностях, які відстоюють персонажі, на тому, як головний герой,протистоїть злу, поганому та негативному.

Комісія, яка була створена за наказом директора школи, підбила підсумки шкільного етапу Конкурсу та виявила переможців, роботи яких передали до Комунального закладу «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової   Чайки» з метою підготовки святкового фінального заходу та урочистого нагородження переможців.

Шкільні переможці І етапу міського конкурсу «Читацькі перегони» :

 

1.

Байраченко Юлія

2 клас

2.

Фролов Нікіта

3 клас

3.

Іванова Анастасія

4 клас

  

   

  

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • Протягом  20,21,22,23.24  листопада 2017 року з учнями  2,3,4,7,8,9 класів  в бібліотеці школи були проведені години пам’яті жертв  голодомору та політичних репресій 1932-1933 років. Діти зі співчуттям  слухали  та дивились презентацію про трагічну долю рідного народу, ті страшні події визивали у них щирі людські почуття, сприяли  поверненню історичної пам’яті про голодомор 1932-1933 рр., відчували   почуття  співпереживання, поваги до минулого  України.
  • 24  листопада з учнями 9 класу  в шкільній бібліотеці був проведений бібліотечний урок – диспут «Читай! Формат не має значення».  Діти продивились медіа презентацію за творами сучасної української херсонської письменниці Люко Дашвар. Ознайомились з новими надходженнями  книгами – новинками  сучасних українських  та зарубіжних письменників: Наталії Грущинскьої, Богдана Коломійчука, Макса  Кідрука, Джодо Мойєс.
  • 27 листопада з учнями 8 класу був проведений урок  «Часописи рідного краю» у формі прес- панорами. Учні  переконалися, що жоден вид діяльності за сучасних умов неможливий без постійного пошуку інформації, глибокого знання спеціальних джерел.

     

   

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

26 жовтня 2017 року головним бібліотекарем Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки Ліпкіною А.Г. для учнів 3,4 класів був проведений захід  за тематикою здоровий спосіб життя - «Поле чудес». Учні з задоволенням приймали участь у конкурсі,  мали змогу показати свої знання з валеології, основ здоров’я, проявляли свою ерудованість та  обізнаність  по  цій темі.

  

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

24  жовтня  2017 року  учні-переможці   І шкільного туру  в обласному інтелектуальному турніру «Ігри патріотів Херсонщини» учениця 7  класу Ганська Ірина та  учениця 8 класу Шарафан Анна взяли участь у ІІ, районному, турі змагань, який проходив у школі № 50 Дніпровського району. Змагання серед учасників проводяться  за картами - іграми певної краєзнавчої тематики, створеними для обласного турніру  працівниками Херсонської обласної  бібліотеки  для  дітей ім. Дніпрової  Чайки. Учениця 7 класу Ганська Ірина відповідала на тести за тематикою :«Херсонські ерудит-мандри» (пам’ятники та пам’ятні місця, топоніміка краю), «Лицарі Таврійського краю» (козацька доба в історії Херсонщини);-учениця 8 класу Шарафан Анна –«Літературний круїз»(письменникиХерсонщини), «Етнічний  калейдоскоп Херсонщини».

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

20 жовтня 2017 року  з  учнями   8 класу  у рамках місячника здорового способу життя  на уроці з основ здоров’я, був проведений  урок – дискусія  на тему :«Без здоров’я – нема щастя» . Діти працювали в групах: «Рух – це життя» , «Імунітет – несприятливість до інфекцій», «Отруєння продуктами лісу», « Особливості профілактики  інфекційних  захворювань» , відшукували інформацію в довідниковій літературі, малювали плакати.

    

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 5 жовтня з учнями 1 а класу була проведена бесіда: «Чим небезпечні брудні руки».   Діти  з задоволенням обговорювали і зрозуміли, як така важлива справа - миття рук - дає змогу зберегти здоров»я.


  

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Динамічні перерви для учнів  5-6 класів  був проведений квест «Що я знаю про здоровий спосіб життя» Одним із завдань з яким діти успішно впорались була зупинка у шкільній бібліотеці, де треба було знайти серед книг сховане прислів’я про здоровий спосіб життя

  

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

10 жовтня 2017 року в школі відбувся квест «Здоровим модно бути» Учні 6,7 класів с задоволенням  відшукували в шкільній бібліотеці завдання  зв’язані  зі здоровим способом життя. Вони знаходили і складали прислів’я  та приказки про здоров’я.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

10 жовтня 2017 року  в рамках місячника « Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя»   з учнями 7 класу відбувся захід «Мистецтво проти наркоманії та тютюнопаління»  З учнями  була проведена бесіда про соціальні чинники ризику «хвороб  цивілізації», про необхідність уникання шкідливих звичок . Діти малювали плакати, малюнки антиреклами тютюнових виробів і наркотиків.

  

__________________________________________________________________________________________________________________________________

До Всеукраїнського  Дня бібліотек  в шкільній бібліотеці були проведені заходи:

4  клас - «Звідки книги до нас прийшла» Екскурс у минуле

 

 

 

 

 

 

 

5 клас – «Еволюція книги»   Пошукова експедиція

 

 

 

 

 

 

 

6 клас   -«Твої орієнтири у виборі книг» Година спілкування

8 клас -  «Від глиняних табличок до мультімедіа» Круглий стіл

 

 

 

 

 

 

 

Селфі з улюбленою книгою.

  

Урок пам’яті

Для учнів 3 класу був проведений  урок – пам’яті  до Дня Великої Перемоги . Дітям  презентувались  книги про  Другу  світову війну. Читали оповідання  учасника війни Миколи Богданова  «Чорний кіт» із книги «Про сміливих та вмілих»

 

Пишайся Україною! Вивчай Українську поезію!

20 березня 2017 року у 4 класі відбувся захід  на тему: «Пишайся Україною! Вивчай Українську поезію!» до дня народження видатної української письменниці Ліни Костенко. Учні виразно читали вірші поетеси, за допомогою мультімедіаносіїв  переглядали ролики з читання віршів Ліни Костенко українськими акторами, пісні у виконанні  Ольги Богомолець на слова Ліни Костенко, та презентацію її життєвого шляху.  І місце  у конкурсі  на виразне читання вірша великої поетеси отримала – І місце- Богомолов Ростислав – Сафаров Тимур, заохочував призи – Бойко Олена, Яструб Софія, Ліндт  Єлизавета, Довгий Андрій, Свіршко Карина  Всі учні класу,які приймали участь у читанні віршів отримали  високі оцінки .

  

  

Учні 10 класу завітали до бібліотеки  для ознайомлення з творчістю Ліни Костенко, переймаючи естафету від учнів 4 класу, з імпровізованої виставки, знімали собі  роздруковані вірші великої поетеси.

 

10 березня 2017 року  в 3 класі відбувся урок позакласного читання на тему: «Людина без друзів, що дерево без коріння»  Діти  відповідали на тести за книгою Наталі Забіли «На захист друга», «Пес Барбос та зайці». Писали  відгук про своє враження від прочитаного.

  

 

 

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

28.02.2017 року в 4 класі відбувся бібліотечний урок за темою: «Твої орієнтири у виборі книг». 

Учні  прийшли до висновку, щоб все життя їх постійно супроводжували книжки, що це буде формувати  їх світогляд, назавжди закарбується у споминах. Було доведено, що книга вибрана самостійно, яку порадили   бібліотекар, вчителі, батьки запам’ятовується назавжди. Цінності, які обирає дитина на початку життя, залишаються з нею довіку.

Бібліотекар презентувала нові збірки творів сучасних українських письменників для дітей.

   

1.03.2017 в бібліотеці  відбувся захід з бібліотечно-бібліографічної грамотності  з учнями 3 класу на тему: «Що, як, де знайти?»

Бібліотекар презентувала нові збірки творів сучасних українських письменників для дітей.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

29  листопада  2016 року  в шкільній бібліотеці   відбувся  бібліовізит   Херсонської обласної наукової бібліотеки імені Гончара.

    Протягом всього навчального року  вчителі школи співпрацюють з працівниками Херсонської обласної бібліотеки імені О.Гончара.

    Кожного місяця бібліотекарі Херсонської обласної наукової бібліотеки імені Гончара зустрічаються в шкільній бібліотеці з педагогічним колективом школи  «За круглим столом. Періодика 2016 - 2017 р.», «Презентація нових надходжень». 

  

___________________________________________________________________________________________________________________

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________

 

«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Архив записей

ЗНЗ №18 © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz