Середа, 13.12.2017, 03:36

Історія нашого селища

Появу  Кіндійських хуторів можна віднести до І-ї половини ХУІІІ століття, коли кошовий отаман Кость Гордієнко заснував в 1711 році Олешківську Січ в урочищі Олешки в низині  Дніпра (сучасне м. Цюрупинськ). З того часу деякі козаки почали будувати невеликі стани-зимівники, тобто  поселення,  на правому березі Дніпра, в районі теперішніх селищ Кіндійка, Антонівка, Садово і залишалися проживати в наших краях.

В 1778 році за наказом  імператриці Катерини ІІ було засновано м. Херсон, що сприяло розширенню та розвитку приміських хуторів. Першими поселенцями Кіндійських хуторів була  частина козаків  та люди, котрі проживали в степах та займалися різними промислами.

Пізніше на Кіндійських хуторах поселялися люди, які прибували із сусідніх губерній  - Полтавської, Чернігівської, Київської та інших. Дійсно, степові простори, привілля, табуни диких коней, величезна кількість дичини,  риби в річках –, відсутність рекрутчини та інше – все це приваблювало людей з інших місцевостей, де умови життя були значно важчі.

Масове заселення Кіндійських хуторів  припадає на ІІ половину  ХУІІІ століття  (1785-1795 р.р.).

Звідки ж походить назва селища Кіндійка?

Походження назви Кіндійських хуторів достеменно не встановлено. Але в різних документах  зустрічається  декілька варіантів.

Існує версія, що назва  Кіндійські хутори походить від невеличкої річки, яка протікала в цій місцевості. Ця річечка брала початок від місця, де зараз знаходиться Антонівський автомобільний міст, протікала вниз 4-5 км паралельно основному руслу  Дніпра і знову впадала в нього приблизно  в районі теперішнього пляжу «Лілея». Вона була одним із багатьох рукавів в дельті Дніпра. На картах і схемах земельних ділянок  зустрічаються назви цієї річки: Тенгінка, Тінгинка, Кінгінка. Можна припустити, що назва цього рукава-річки і було взято за основу при  назві хутора. Він став називатися Тенгінським, Кінгінським.

Минали роки, назва поселення шліфувалася і до початку ХХ століття селище стали називати   Кіндійка. Саме така назва  закріпилася і збереглася до наших днів.

Про походження назви Кіндійських хуторів ще є дуже гарна народна легенда. Згідно неї, Кіндійські хутори одержали  назву від імені  козака Кандія (або Кіндія), який поселився в нашому краї в давні часи. Не маючи документальних або інших обґрунтувань, легенда має одну точну деталь – вона все ж таки відносить нас до далеких витоків козацтва.

Протягом 100 років на Кіндійських хуторах  не було школи, і діти селян не мали змоги навчатися грамоті. На той час знання могли отримати тільки діти із багатих сімей – з ними індивідуально займався спеціально запрошений вчитель.

«  Грудень 2017  »