Вівторок, 24.04.2018, 06:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Антонівська ЗОШ I-III ступенів №18 м.Херсон

Вітаємо Вас на сайті Антонівської загальноосвітньої школи №18!
 
Меню сайта

Форма входа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 

Історія нашого селища

          Появу  Кіндійських хуторів можна віднести до І-ї половини ХУІІІ століття, коли кошовий отаман Кость Гордієнко заснував в 1711 році Олешківську Січ в урочищі Олешки в низині  Дніпра (сучасне м. Цюрупинськ). З того часу деякі козаки почали будувати невеликі стани-зимівники, тобто  поселення,  на правому березі Дніпра, в районі теперішніх селищ Кіндійка, Антонівка, Садово і залишалися проживати в наших краях.

            В 1778 році за наказом  імператриці Катерини ІІ було засновано м. Херсон, що сприяло розширенню та розвитку приміських хуторів. Першими поселенцями Кіндійських хуторів була  частина козаків  та люди, котрі проживали в степах та займалися різними промислами.

            Пізніше на Кіндійських хуторах поселялися люди, які прибували із сусідніх губерній  - Полтавської, Чернігівської, Київської та інших. Дійсно, степові простори, привілля, табуни диких коней, величезна кількість дичини,  риби в річках –, відсутність рекрутчини та інше – все це приваблювало людей з інших місцевостей, де умови життя були значно важчі.

            Масове заселення Кіндійських хуторів  припадає на ІІ половину  ХУІІІ століття  (1785-1795 р.р.).

            Звідки ж походить назва селища Кіндійка?

            Походження назви Кіндійських хуторів достеменно не встановлено. Але в різних документах  зустрічається  декілька варіантів.

            Існує версія, що назва  Кіндійські хутори походить від невеличкої річки, яка протікала в цій місцевості. Ця річечка брала початок від місця, де зараз знаходиться Антонівський автомобільний міст, протікала вниз 4-5 км паралельно основному руслу  Дніпра і знову впадала в нього приблизно  в районі теперішнього пляжу «Лілея». Вона була одним із багатьох рукавів в дельті Дніпра. На картах і схемах земельних ділянок  зустрічаються назви цієї річки: Тенгінка, Тінгинка, Кінгінка. Можна припустити, що назва цього рукава-річки і було взято за основу при  назві хутора. Він став називатися Тенгінським, Кінгінським. 

            Минали роки, назва поселення шліфувалася і до початку ХХ століття селище стали називати   Кіндійка. Саме така назва  закріпилася і збереглася до наших днів.

            Про походження назви Кіндійських хуторів ще є дуже гарна народна легенда. Згідно неї, Кіндійські хутори одержали  назву від імені  козака Кандія (або Кіндія), який поселився в нашому краї в давні часи. Не маючи документальних або інших обґрунтувань, легенда має одну точну деталь – вона все ж таки відносить нас до далеких витоків козацтва.

            Протягом 100 років на Кіндійських хуторах  не було школи, і діти селян не мали змоги навчатися грамоті. На той час знання могли отримати тільки діти із багатих сімей – з ними індивідуально займався спеціально запрошений вчитель.«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30


Архив записей

ЗНЗ №18 © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz