Вівторок, 26.09.2017, 23:46

Батькам

Що ви можете зробити для заохочення хорошої поведінки вашої дитини

Установіть кілька простих правил, справедливих і зрозумілих вашій дитині.

• ·         Переконайтесь у тому, що діти розуміють, чого від них очікують, щоб їм було простіше співробітничати з вами.
  • ·         Плануйте заздалегідь кожний вихід із дому з вашою дитиною.
  • ·         Давайте дітям можливість закінчити те, чим вони займаються; дітям потрібен час, щоби переключитися з одного виду діяльності на інший.
  • ·         Слухайте уважно й намагайтеся зрозуміти точку зору власної дитини; допомагайте своїй дитині підібрати потрібні слова, щоб вона змогла виразити свої почуття.
  • ·         Жартуйте зі своєю дитиною, намагайтесь розвеселити її; зробіть так, щоб вона одержала задоволення від того, що ви просите її виконати.
  • ·         Пропонуйте дитині кілька варіантів, у неї має бути вибір.
  • ·         Хваліть дитину за хорошу поведінку й за спроби зробити щось корисне.

Коли ваша дитина поводиться погано:

• ·         Будьте прикладом власній дитині для наслідування.
  • ·         Покажіть їй, як справлятися з гнівом без криків, сварки та насильства.
  • ·         Беріть паузу, щоб заспокоїтись.
  • ·         Перш ніж карати, зупиніться та подумайте, як фізичні покарання вплинуть на вашу дитину.
  • ·         Вибирайте покарання, що відповідає діям вашої дитини та її віку.
  • ·         Якщо ваша дитина сердиться, дайте їй час заспокоїтись, перш ніж обговорювати те, що скоїлось.
  • ·         Прийміть для себе рішення - не застосовувати до дитини фізичне покарання.

Особливо зверніть увагу

Ваші розмови й учинки впливають на вашу дитину, на те, як вона ставиться до харчування та до фізичної активності. Ваші слова та вчинки можуть уплинути на самооцінку вашої дитини. Ви - головний приклад наслідування для своєї дитини.

У дітей до всього формується своє власне ставлення в ранньому віці. Велика частка засвоєного ними до шести років буде супроводжувати їх усе життя.

Пам'ятайте:

• ·         Завжди відзначайте щось особливе, гарне, унікальне, що є у вашій дитині, у вас самих та інших людях.
  • ·         Уникайте критики власного тіла, тіла вашої дитини й інших людей.
  • ·         Дозвольте вашій дитині самій вирішувати, скільки їй їсти. Ви ж вирішуйте, яку їжу запропонувати, коли й де їсти.
  • ·         Ніколи не використовуйте їжу як заохочення або покарання.
  • ·         Обмежуйте час вашої дитини, проведений у телевізора, за комп'ютером і з відеоіграми, краще підіть із нею на свіже повітря та пограйте.
  • ·         Частіше хваліть свою дитину за її вчинки, поведінку та здібності.

«  Вересень 2017  »